• KOSOVE: PRISHTINA MUNDI 3-0 TREPÇAN DHE KALON PER MOMENTIN NE VENDIN E DYTE, DRENICA-FERRONIKELI 1-0
 • B. MUNICH: GUARDIOLA E VLERESON PERBALLJEN ME REAL MADRID SI NJE KLASIKE TE FUTBOLLIT EUROPIAN
 • CH. LEAGUE: GUARDIOLA: REAL MADRIDI DO TE VIJE NE PERBALLJEN ME NE ME E SIGURT PAS FITORES NE KUPE
 • SERIA A: GARCIA IRONIK NDAJ DISIPLINES: TANI MOVIOLA ESHTE NE FUSHE, PAS LIGJIT BOSMAN TANI ESHTE LIGJI DESTRO
 • ROMA: TRAJNERI GARCIA: TITULLI? KUR MENDON SE DISA GJERA NUK ARRIHEN, ATEHERE MUND TE REALIZOHEN
 • TENIS: DAVID FERRER BEN SURPRIZEN, FITON DERBIN ME RAFAEL NADAL 7-6, 6-4 NE ÇEREKFINALEN E MASTERSIT TE MONTE CARLOS
 • TREPÇA: TRAJNERI AJVAZI: KISHIM MUNGESA TE SHUMTA POR MENDOJ SE PRISHTINA E MERITOI FITOREN
 • WEST HAM: KLUBI NE ZI, TALENTI 20-VJEÇAR DYLAN TOMBIDES NDERRON JETE PASI HUMBI BETEJEN ME KANCERIN
 • PRISHTINA: SUAD KEQI: UROJ EKIPIN PER LOJEN E SHFAQUR NDAJ TREPÇAS. DUHET TE VAZHDOJME ME KETE RITEM
 • WOLFSBURG: DREJTUESIT E KLUBIT NE KONTAKT ME MAME DIOUF TE HANNOVER, SULMUESI LIROHET ME PARAMETER ZERO NE VERE
 • ÇIKLIZEM: BRITANIKU MARK CAVENDISH NJOFTON SE NUK DO TE MARRE PJESE KETE VIT NE XHIRON E ITALISE
 • FIORENTINA: MONTELLA KA BESIM TE SKUADRA: DO TE LUAJME NDAJ NJE EKIPI TE FORTE SI ROMA POR MUND TE FITOJME
 • SERIA A: MONTELLA: RIKTHIMI I LJAJIÇ? JEMI GATI TA PRESIM NE HUAZIM DHE PAGEN T'IA JAPE ENDE ROMA
 • BENFICA: SULMUESI RODRIGO I CILI NDIQET NGA INTERI DHE LIVERPOOLI THA SE DO T'I PELQENTE TE LUANTE NE KAMPIONAT TJETER
 • BARCELONA: TIFOZET KATALANAS PREFEROJNE JURGEN KLOPP PER STOLIN, GJERMANI PREFEROHET EDHE PARA GUARDIOLES
 • SPANJE: NE NJE SONDAZH TE "MARCA", 31.3% E TIFOZEVE KATALANAS DUAN KLOPP, 21.4% PEP GUARDIOLEN
 • TENIS: RAFAEL NADAL PER HUMBJEN ME FERRER: DISFATE E RENDE, NUK KISHA ME FORCE NE KEMBET E MIA
 • LYON: PRESIDENTI AULAS PARASHIKON LARGIME: SHIKOJ ÇDO DITE FINANCAT E KLUBIT, KEMI NJE DEFIÇIT 19.8 MLN EURO
 • MERKATO: MAN. CITY SFIDON JUVEN PER MBROJTESIN ME ORIGJINE SHQIPTARE, SHKODRAN MUSTAFI TE SAMPDORIAS
 • BUNDESLIGA II: FSV FRANCHFURT NJOFTOI SE KA RINOVUAR KONTRATEN ME MESFUSHORIN MANUEL KRONAD DERI NE 2018
 • FORMULA 1: SHEFI I RI I FERRARIT, MATTIACCI LARGON ZERAT MBI NJE LARGIM TE MUNDSHEM TE FERNANDO ALONSOS
 • FERRARI: MATTIACCI: ALONSO KERKON TE FITOJE NJE TITULL KETU, JAM I BINDUR QE DO TE KETE NJE MAKINE KOMPETITIVE
 • PSG: THIAGO SILVA GJEN MENYREN PER TE KARIKUAR SKUADREN: TE FITOJME KUPEN E LIGES PER IBRAHIMOVIÇ
 • LIGUE 1: MBROJTESI SILVA: DUHET TA MBYLLIM ME SUKSES KAMPIONATIN, ME PAS DO TE MENDOJ PER BOTERORIN
 • NAPOLI: BENITEZ NUK PRANON TE DEGJOJE ZERA MBI LARGIMIN E HAMSIK: MAREK NUK ESHTE NE MERKATO
 • SERIA A: RAFA BENITEZ: DUHET NJE SKUADER ME E FORTE PER SEZONIN E ARDHSHEM, NUK MENDOJME PER KUPEN E ITALISE
 • TENIS: ROGER FEDERER NE GJYSMEFINALEN E MONTE CARLOS, ZVICERANI FITOI 2-6, 7-6, 6-1 NDAJ WILFRIED TSONGA
 • BUNDESLIGA: AGJENTI I TALENTIT ÇALHANOGLU THA SE KA KONTAKTE ME CHELSEAN, POR SIGUROI SE MESFUSHORI NUK IKEN NGA HAMBURGU
 • MILAN: MUNTARI DHE DE SCIGLIO RIKTHEHEN PER SFIDEN ME LIVORNON, NUK GRUMBULLOHET MESFUSHORI BIRSA
 • BARCELONA: LIONEL MESSI DEBATOI ME NJE TIFOZ TE SKUADRES PAS HUMBJES NE KUPE, I NERVOZUAR I THA "SHKO PUNO IDIOT"
 • MERKATO: KRAHAS LAPORTE PER MBROJTJEN, BAYERN MUNICH KERKON EDHE MANOLAS TE OLYMPIACOS
 • ÇIKLIZEM: MARK CAVENDISH I TRISHTUAR QE NUK DO TE GAROJE NE GIRO D'ITALIA: ISHA I DETYRUAR TE BEJA NJE ZGJEDHJE
 • LONDER: CAVENDISH: BASHKE ME SKUADREN KEMI VENDOSUR SI PRIORITET KETE VIT TRIUMFIN NE TOUR DE FRANCE
 • REAL MADRID: RONALDO DHE MARCELO PRANE RIKUPERIMIT, U BASHKUAN ME SKUADREN NE PJESEN E PARE TE STERVITJES
 • VALENCIA: MAN. UNITED KERKON TE RREMBEJE ADIL RAMI, MBROJTESI I HUAZUAR TE MILANI KUSHTON 12 MLN EURO
 • FUTBOLL: MINO RAIOLA U SHPREH SE GUARDIOLA NUK DO TE PRANOJE KURRE GABIMIN E TIJ ME IBRAHIMOVIÇ TE BARCELONA
 • TENIS: NOVAK DJOKOVIÇ ESHTE GJYSMEFINALISTI I FUNDIT I MASTERSIT TE MONTE CARLOS, MUNDI GARCIA-LOPEZ 4-6, 6-3, 6-1
 • PARMA: TRAJNERI DONADONI: INTERI DUHEJ TE ISHTE NE 3 VENDET E PARA, NESE FITOJME I PARAKALOJME
 • MERKATO: SION KERKON TE BEJE NJE GODITJE TE MADHE, KERKON MIROSLAV KLOSE TE LAZIOS
 • MAN. CITY: PELLEGRINI SHPREHET I SIGURT SE LIVERPOOL E CHELSEA DO TE LENE PIKE NE JAVET E ARDHSHME
 • MONACO: KLUBI I PRINCIPATES ESHTE PRANE NJE AKORDI ME TALENTIN E ATALANTES, MESFUSHORIN DANIELE BASELLI
 • RALLY: FINLANDEZI ESAPEKKA LAPPI MORI KRYESIMIN NE DITEN E PARE TE GARES NE IRLANDE NE KAMPIONATIN EUROPIAN
 • LIGUE 1: TOULOUSE BERI TE DITUR SE KA ZGJATUR DERI NE 2017 KONTRATAT E ETIENNE DIDOT DHE AKPA AKPRO
 • UEFA: MICHEL PLATINI PERSERIT REFUZIMIN NDAJ MOVIOLES: NE TELEVIZOR NJE PREKJE E LEHTE MUND TE INTERPRETOHET SI PENALLTI
 • INTER: RODRIGO PALACIO MENDON SE QENDRIMI I MAZZARRIT DO TE ISHTE VENDIMI I DUHUR PER SKUADREN DHE KLUBIN
 • SERIA A: PALACIO: PENDESA IME? ME VJEN KEQ QE KAM LUAJTUR AQ PAK NE KRAH TE DIEGO MILITOS
 • NBA: KOMISIONERI ADAM SILVER KERKON RRITJEN E LIMITIT TE MOSHES PER TALENTET E REJA QE ZGJIDHEN NE LOTARINE E DRAFTIT
 • LA LIGA: ATL. MADRID VUAN POR FITON 2-0 NDAJ ELCHE, GOLAT NGA MIRANDA NE 71' DHE DIEGO COSTA NE 91'
 • JAVA E 34: PAS SUKSESIT NDAJ ELCHE, ATL. MADRID VIJON TE KRYESOJE KAMPIONATIN ME 85 PIKE
 • FIORENTINA: GIUSEPPE ROSSI DO TE JETE NE TRIBUNE NDAJ ROMES, THA SE MEZI PRET TE RIKTHEHET SI PROTAGONIST NE FUSHE
 • BUNDESLIGA: ARSENALI ESHTE GATI TE PARAQESE OFERTEN PREJ 10 MLN EURO PER MBROJTESIN SEBASTIAN JUNG TE FRANKFURT
 • SYDNEY: DEL PIERO PAS ELIMINIMIT NE PLAYOFF: DUA TE LUAJ SERISH POR NUK E DI SE KU DO TE NDODHE
 • BASKETBOLL: U LUAJTEN GJYSMEFINALET E PARA PER MESHKUJ, VLLAZNIA MUNDI UAT 80-62, KAMZA U MUND 72-68 NGA TIRANA
 • BOTERORI 2014: TRAJNERI I BOSNJES, SUSIÇ THA SE LOJTAREVE NUK DO T'U LEJOHET TE KENE MAREDHENIE SEKSUALE GJATE EVENTIT
 • JUVENTUS: PAUL POGBA NUK E NENVLERESON BOLOGNEN: DO TE JETE NJE SFIDE QE NA AFRON ME SHUME ME TITULLIN
 • G. SPORTIT: XIXA PER EUROPEN. KRASNIQI: FITOJME ME KUKESIN. ALLMUÇA: DO SYNOJME TITULLIN
 • S. EKSPRES: TE KUQTE I OFROJNE RINOVIMIN, NEXHIPI KERKON RRITJE PAGE. RROGAT E TIRONES
 • LA GAZZETTA: MILANI MENDON MONTELLAN. INTERI TEST NE PARMA, MAZZARRIT I DUHET HERNANESI I VERTETE
 • CORRIERE: ALLEGRI MERR MATRIN NE LONDER. CONTE PA LIMITE. GARCIA: PERPARA ME MOVIOLEN. EFEKTI MATTIACCI, FERRARI ECEN SHPEJT
 • SEVILLA: KIKO CASILLA: JAM SHUME I LUMTUR KETU DHE DESHIROJ TE QENDROJ. KJO SKUADER ME KA DHENE SHUME
 • MONACO: RANIERI: NJE HUMBJE NUK E DOBESON POZICIONIN TIM KETU DHE PRESIDENTI ESHTE SHUME INTELIGJENT
 • LIGUE 1: RANIERI: TE PSG, PAVARESISHT NJE KAMPIONATI TE MIRE DHE NJE PARAQITJE NE CHAMPIONS, FLITET PER LARGIMIN E BLANC
 • FRANCE: RANIERI: ESHTE NORMALE QE GJERAT TE FUNKSIONOJNE KESHTU NE FUTBOLL, PER KETE NUK SHQETESOHEM
 • BENFICA: ARSENAL DHE MAN. UNITED JANE NE GARE PER MBROJTESIN 27-VJEÇAR EZEQUIEL GARAY
 • MERKATO: SEVILLA SHFAQ INTERES PER TALENTIN E MALAGES, SERGI DARDER, I CILI NDIQET EDHE NGA SKUADRA ANGLEZE
 • FORMULA 1: HAMILTON DO TE NISET I PARI NE ÇMIMIN E MADH TE KINES, I DYTI RICCARDO, I TRETI VETTEL
 • KINE: DY PILOTET E FERRARIT ALONSO DHE RAIKKONEN DO TE NISEN PERKATESIT NGA VENDI I 5 DHE 11
 • C. PALACE: 6 SKUADRA ANGLEZE LEICESTER CITY, NEWCASTLE, HULL CITY, S. CITY E WBA KERKOJNE KAGISHO DIKGACOI
 • ARGJENTINA: GONZALO HIGUAIN: SHPRESOJME TE ZHVILLOJME NJE BOTEROR TE MIRE NE BRAZIL
 • BOTERORI: HIGUAIN: TE KESH MESSIN NE SKUADER ESHTE E RENDESISHME. KUR AI ESHTE NE FORME E GJITHE SKUADRA PERMIRESOHET
 • FUTBOLL: HIGUAIN: NAPOLI? ESHTE NJE QYTET SHUME I DASHUR ME NE ARGJENTINASIT. E ZGJODHA PASI KISHTE NJE PROJEKT TE MIRE
 • MILAN: DREJTUESIT KUQEZINJ MENDOJNE PER VINCENZO MONTELLAN, I CILI KA NJE KLAUZOLE PREJ 7 MLN EUROSH
 • MERKATO: WEST HAM, ASTON VILLA, FULHAM E NEWCASTLE KERKOJNE MESFUSHORIN E SUNDERLAND, COLBACK
 • BASKETBOLL: L'EA7 MILANO BARAZON SHIFRAT NE 1-1, FITOI NDESHJEN E DYTE 91-77 KUNDER MACCABI TEL AVIV NE EUROLEAGUE
 • WAREGEM: FANTAZISTI THORGAN HAZARD KA PERFUNDUAR NEN VEZHGIMIN E BORUSSIA DORTMUND
 • BARCELONA: LIVERPOOL ESHTE PRANE CRISTIAN TELLO PER 12 MLN EURO, POR ÇDO GJE VARET NGA FIFA QE KA DENUAR KATALANASIT PER MERKATON
 • TORINO: ATLETICO MADRID MENDON SI ZEVENDESUESIN E DIEGO COSTA SULMUESIN CIRO IMMOBILE
 • D. SPORTING: OBJEKTIVI PER MBROJTJEN NE MERKATON E VERES PER JUVENTUSIN ESHTE GASTON ALEXIS SILVA
 • MERKATO: VERONA BLEN PERFUNDIMISHT ROMULON, PER FIORENTINEN DO TE SHKOJNE 2.5 MLN EURO
 • NEWCASTLE: HATEM BEN ARFA DO TE TAKOHET ME DREJTUESIT E SKUADRES PER TE BISEDUAR PER TE ARDHMEN E TIJ
 • FORMULA 1: PILOTI I FERRARIT, ALONSO: KEMI ARRITUR PERMIRESIME DHE PER KETE JAM I SIGURT 100%
 • FERRARI: ALONSO: GJATE GARES DUHET TE JEMI ME AFER MERCEDES. JAM I KENAQUR ME PUNEN QE PO BEJME
 • BARCELONA: MAN. CITY PO PROGRAMON TE ARDHEMN. CITIZENS KANE GATI 250 MLN PAUND PER MESSIN
 • AJACCIO: NE GAREN PER OCHOA, PAS MILANIT FUTET EDHE LIVERPOOL, QE E MENDON LOJTARIN SI PASUESIN E REINAS TE HUAZUAR TE NAPOLI
 • UDINESE: DREJTUESIT E KLUBIT MENDOJNE PER VALERIO BERTOTTO SI ZEVENDESUESIN E FRANCESCO GUIDOLIN SEZONIN TJETER
 • ATL. MADRID: DIEGO SIMEONE DEKLAROI SE PLANI I TIJ PER TE AKTIVIZUAR THIBAUT COURTOIS KUNDER CHELSEA NUK KA NDRYSHUAR
 • SAN LORENZO: ATLETICO MADRID TRIUMFON KUNDER MAN. CITY NE "LUFTEN" PER TE MARRE ANGEL CORREA, QE CILESOHET SI AGUERO I RI
 • TOTTENHAM: SIPAS MEDIAVE ITALIANE, TRAJNERI ALLEGRI KA BERE GATI LISTEN PER LOJTARET QE DESHIRON, MES TYRE MATRI
 • BASKETBOLL: CSKA MOSCOW MUNDI 77-51 NE GAREN E DYTE NE EUROLEAGUE GREKET E PANATHINAIKOS
 • INTER: DREJTUES TE SKUADRES ZIKALTER DO TE BISEDOJNE ME PORTON PER TE ARDHMEN E ROLANDOS
 • LAZIO: LIVERPOOL E MANCHESTER CITY JANE NE NDJEKJE TE KEITA, POR LOJTARI KA DEKLARUAR SE NUK DESHIRON TE LARGOHET
 • ATL. MADRID: MIRANDA: FITORJA KUNDER ELCHE ESHTE SHUME E RENDESISHME. DUHET TE VAZHDOJME KESHTU
 • LA LIGA: MIRANDA: KEMI EDHE KATER FINALE PER TE LUAJTUR DHE SKUADRA E DI SE SA DUHET TE VUAJE
 • FUTBOLL: MIRANDA: TANI DUHET TE PUSHOJME DHE TE FOKUSOHEMI VETEM TE NDESHJA KUNDER CHELSEA

Emisione TV

 • Zona Gol

  Zona Gol

  Përmbledhje e eventeve të SuperSport. Të ftuar në studio, analiza dhe kronika.

 • Bar Sport Skedina

  Bar Sport Skedina

  Fokus mbi parashikimet e ndeshjeve, kuotimet e tyre në Kompanitë e Basteve.

 • Eurogol

  Eurogol

  Pasqyrohen të gjithë golat me koment të fundjavës futbollistike.

 • Gol pas Goli

  Gol pas Goli

  Vilma Masha dhe të ftuarit e saj sjellin gjithçka për sfidat e javës në Kategorinë Superiore.

 • Champions

  Champions

  Emision që i dedikohet eventit më elitar të futbollit për klube në Europë UEFA Champions League.