Futboll

Futboll
kondogbia.inter.brunico.foto.inter.it.2018.750x450
  • Lexuar 225

Kondogbia pranë Valencias, Merino drejt Ath. Bilbao

Valencia është vetëm një hap larg blerjes së Goeffrey Kondogbia nga Interi. Të dy klubet mësohet se kanë rënë dakord edhe për shumën e transferimit dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizimi i marrëveshjes nga klubi spanjoll. Kondogbia do të rikthehet pas 3 sezonesh në La Liga, ku më parë është aktivizuar me Sevillan.

Athletic Bilbao dhe Borussia e Dortmundit janë shumë pranë marrvëveshjes për transferimin e Mikel Merinos në “San Mames”. Për 21-vjecarin spanjoll kanë shfaqur interes edhe Real Sociadad, Valencia dhe Alavesh, por drejtuesit e skuadrës baske kanë qenë me konkretë në ofertën e tyre prej 10 milionë Eurosh për mesfushorin që është aktivizuar në 8 ndeshje të Bundesligës sezonin e kaluar.

Diego Reyes është i bindur se sezonin e ardhshëm nuk do të jetë pjesë e Espanyolit. Mbrojtësi meksikan, i cili luajti i huazuar nga Porto, do të kthehet në kampionatin portugez ku do të kërkojë mundësinë për një vend titullari te skuadra që zotëron kartonin e tij. Ai është shprehur se dëshiron ta ndihmojë Porton që të fitojë titullin kampion.

Gerard Deulofeu pritet t’i bashkohet grupit pas problemeve që ka patur me pubalgjinë. 23-vjecari, i cili u ble nga Barcelona për rreth 12 milionë Euro nga Evertoni është stërvitur vecmas në seancat e para të fazës përgatitore, por shumë shpejt do të jetë nën urdhrat e Valverdes, i cili mund ta aktivizojë në “International Champions Cup” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shpernda artikullin

Milan nuk ndalet, Morata dhe… Renato Sanches

Artikulli Pas »

Gareth Bale: Jam i lumtur te Reali i Madridit