Futboll

Futboll
DJmpcD3XUAEzykt
  • Lexuar 144

Real Madrid, Marcelo rinovon deri në 2022

Reali i Madridit rinovon kontratën e 29 vjecarit Marcelo Veria da Silva deri në 30 qershor të vitit 2022. Në këtë mënyrë klubi madrilen blindon kapitenin e dytë të ekipit dhe një prej lojtarëve më të rëndësishëm, ndërkohqë që për brazilianin duket se afron përmbushja e dëshirës së tij për ta mbyllur karrierën pikërisht në  Santiago Bernabéu.

Sic njofton klubi i Los Blancos, nënshkrimi zyrtar i kontratës mes palëve do të bëhet ditën e enjte në ambientet e stadiumit Bernabeu përpara shtypit, duke i paraprirë edhe disa rinovime të tjera.  Marcelo mbrojtësi i majtë që mbërriti te Reali i Madridit në vitin 2007 kur ishte vetëm 18 vjec, numëron plot 415 ndeshje me fanellën e klubit mbretëror. Në këtë mënyrë ai i afrohet 527 takimeve të Roberto Carlos, që mban rekordin e më shumë prezencave në fushë historinë e këtijRealit të Madridit. Me këtë rinovim Marcelo premton jo vetëm të arrijë, por edhe ta kalojë rekordin e Roberto Carlos që ka qënë gjithnjë një idhull për brazilianin.

 

Shpernda artikullin

Optimizëm te vajzat kuqezi: Luajmë për rezultat

Artikulli Pas »

Europa League starton me disa përballje interesante