Futboll

Futboll
4498982_herol

Eredivisie, nuk falin Feyenoord dhe Ajax

2 ditë më parë

Feyenoordi dhe Ajaksi vijojnë duelin në distancë në Eredivizje duke koleksionuar suksesin e radhës në kampionatin holandez. Skuadra nga ...

banner
C4emKbTWAAU9KHB

Eredivisie, fitojnë Ajax dhe PSV

1 javë më parë

Ajaksi i Amsterdamit mban ritmin e Feyenoordit në Eredivizje, duke e cuar sërish në 5 pikë diferencën me skuadrën ...

4397572_herol

Ajax kryen detyren, 3-0 me Den Haag

3 javë më parë

Fitore e lehtë për Ajaksin e Amsterdamit përballë Den Haag. Në “Amsterdam Arena” “harkëtarët” shënuan 3 herë në portën ...

jens-toornstra-feyenoord-willem-ii-eredivisie-21012017_1b3q9hb2idp3x1mpvnr1khfwuf

Feyenoord, fitore minimale me Willem

1 muaj më parë

Pritej të ishte një fitore me golaleadë ndaj një kundërshtari që si objektiv ka mbijetesën, por Feyenoordi i Rotredamit ...

dirk-kuijt-roda-jc-feyenoord-eredivisie-01152017_b3d5ty4q9u4q1xhibjzg3r6z9

Eredivisie, fitojnë Feyenoordi e Ajaxi

1 muaj më parë

Fiton Feynoordi, kundërgjigjet Ajaxi, në Eredivisie do të jetë një luftë dyshe mes ekipit nga Roterdami dhe harkëtarëve gara ...