Futboll

Futboll
YmerPampuri-600x445-1

Shuhet rekordmeni Ymer Pampuri

6 orë më parë

Shuhet i vetmi rekordmen olimpik shqiptar. Peshëngritësi Ymer Pampuri është ndarë nga jeta në moshën 73 vjecare pas një ...

banner
2157889318001_3786333927001_092813-irena-profile-final-still003

Nuancat “rozë” të Sportit

1 javë më parë

Në fushë janë profesionistë të vërtetë, por me bindje të plotë mund të thuhet e njëjta gjë edhe kur ...

the-dakar-rally-is-now-over-stephane-peterhansel-lives-up-to-his-mister-dakar-name-103713_1

Dakar 2017, Peugeot pa rivalë

2 javë më parë

Etapa e tretë e Rally-t të Dakar 2017, e cila u zhvillua e gjitha në territorin argjentinas, nga San ...

9f9744b04b349b485e572bf739f3d96e_169_l

Dakar 2017, Loeb merr kryesimin

2 javë më parë

Fitore dhe kryesim. Etapa e dytë e Rally-t të Dakarit, nga Da Resistencia në San Miguel i Tucuman-it në ...