Futboll

Futboll
cristal palace
  • Lexuar 778

FA CUP, Crystal Palace është gjysmëfinalistja e parë

Eshtë Crystal Palace skuadra e parë gjysmëfinaliste e FA CUP me Yohan Cabaye dhe Fraizer Campbell që shuan shpresat e Reading. Skuadra që militon në Championship, Kategorinë e Dytë të futbollit anglez rezistoi jo pak por plot 85 minuta deri sa një gabim i Jake Cooper i kushtoi atij kartonin e kuq dhe një penallti për formacionin e drejtuar nga Alain Pardew. Nga pika e bardhë Yohan Cabaye nuk gaboi për ti sjellë avantazhion Cristal Palace.

Me Reading të mposhtur Fraizer Campbell shënoi dhe golin që vulosi rezultatin pasi kishte përfunduar koha e rregullt për të kompletuar një fitore pas së cilës skuadra e Pardew mund ti shohë e qetë cerekfinalet e tjera të kompeticionit, pasi e ka prerë tashmë biletën për në Wembley.

Shpernda artikullin

Buffon mit, Dybala magjistar

Artikulli Pas »

Hockey NHL, Dallas dominon Chicagon