Futboll

Futboll
gentian-mezani
  • Lexuar 423

Flamurtari, Mezani i qartë për synimet në merkato

Flamurtari ka zgjedhur Belekun për fazën përgatitore, me skuadrën vlonjate që po kryen nga dy seanca stërvitore në ditë në mënyrë që lojtarët të marrin ngarkesën e duhur fizike për pjesën e dytë të sezonit. Dhe në shtëpinë e vlonjatëve, merkato mbetet objektivi kryesorë dhe trajneri Mezani e bën të qartë se ku do të synohet më shumë me përforcimet.

Gjithsesi numëri 1 i stolit vlonjat e thekson se baza do të jetë grupi aktual dhe elementët që do të shtohen do të jenë thjesht plotësues të kësaj organike.

Aktualisht kuqezinjtë në Superiore gjenden në mesin e artë ndaj objektivi kryesorë më shumë se kampionati mbetet Kupa, të cilin vlonjatët e kanë theksuar jo pak herë.

Shpernda artikullin

Cikalleshi, e ardhmja është te Basaksehir

Artikulli Pas »

Elton Pereira Gomes, lojtari më i ri i Kukësit