• KOSOVE: ISH SULMUESI I DRENICES, HYSNI KABASHI KA BRAKTISUR FUTBOLLIN PER TE LUFTUAR NE SIRI KUNDER REGJIMIT TE AL ASAD
 • NAPOLI: AKSIDENT I FRIKSHEM ME MAKINE PER MBROJTESIN HENRIQUE, LOJTARI FATMIRESISHT NUK PESOI DEMTIME
 • MAN. UNITED: MEDIAT: MOYES NUK FALENDEROI LOJTARET PAS LARGIMIT, RAPORTET ME SKUADREN NUK ISHIN TE MIRA
 • MERKATO: GREUTHER I MERGIM MAVRAJ AFRON NGA WOLFSBURGU MESFUSHORIN 18-VJEÇAR ORKAN CINAR
 • BARCELONA: KLUBI VLERESOI PERMES NJE KOMUNIKATE VENDIMIN E FIFA-S PER PEZULLIMIN E PERKOHSHEM TE BLLOKADES NE MERKATO
 • SPANJE: KOMUNIKATA E BARCELONES: KEMI RESPEKT MAKSIMAL PER ZGJIDHJEN NGA ORGANET E DREJTESISE
 • ÇIKLIZEM: PER HERE TE DYTE NE KARRIERE ALEJANDRO VALVERDE TRIUMFON NE XHIRON "FLECHE WALLONNE"
 • JUVENTUS: TEVEZ DHE VIDAL LENE PAS DEMTIMET, GRUMBULLOHEN PER GJYSMEFINALEN NDAJ BENFICES NE E. LEAGUE
 • K. SUPERIORE: DISIPLINA GJOBIT KUKESIN ME 50 MIJE LEKE PER SJELLJE TE GABUAR TE TIFOZEVE TDHE HYRJEN ME VONESE NE FUSHE
 • DISIPLINA: GJOBITET ME 25 MIJE LEKE EDHE LAÇI PER SJELLJE TE GABUAR TE TIFOZEVE DHE HEDHJE TE SENDEVE NE FUSHE
 • FEYENOORD: AGJENTI I DARYL JANMAAT KONFIRMOI SE NAPOLI ESHTE NE NDJEKJE TE MBROJTESIT HOLANDEZ
 • ATL. MADRID: NE SPANJE SHKRUAJNE SE KLUBI I KA KERKUAR BARCELONES INFORMACION PER SHITJEN E MUNDSHME TE ALEXIS SANCHEZ
 • KOSOVE: FITORE E PASTER 2-0 E DRITES NDAJ FERIZAJ, SHENUAN BERBATOVCI NE 64' DHE KELMENDI NE 91'
 • TENIS: SARA ERRANI PRET BILETEN PER NE 1/8 E TURNEUT NE STUTTGART, MUNDI KAIA KANEPIN 6-3, 6-3
 • MILAN: GALLIANI PO DISKUTON ME ISH KOLEGUN E TIJ, BRAIDA TE SAMPDORIAS PER BASHKEPRONESINE E ANDREA POLIT
 • LIVERPOOL: TRAJNERI RODGERS SHPREHU BINDJEN SE PRONARET E KLUBIT DO TE OFROJNE BUXHET TE KONSIDERUESHEM PER PERFORCIME
 • BRAZILI: SULMUESI HULK U SHPREH SE ENDERRON TRIUMFIN NE BOTEROR PARA TIFOZEVE NE MARACANA
 • BOTERORI 2014: HULK: SCOLARI PO BEN NJE PUNE TE MADHE, JAM OPTIMIST QE MUND TE TRIUMFOJME SI NE 2002
 • ÇIKLIZEM: EDOARDO ZARDINI FITOI ETAPEN E DYTE TE XHIROS SE TRENTINOS POR LIDER MBETET SERISH CADEL EVANS
 • TIRONA: SULMUESI NDIKUMANA I KENAQUR ME LOJEN E TIJ POR THA SE 3 GOLA TE SHENUAR JANE SHUME PAK
 • K. SUPERIORE: NDIKUMANA: VLLAZNIA? NUK E NJOH SI SKUADER, POR DO TE BEJME GJITHÇKA PER TE FITUAR
 • LAZIO: IGLI TARE SYNON MBROJTESIN ME ORIGJINE SHQIPTARE ARLIND AJETI TE BASEL, KARTONI I TIJ VLEN 2 MLN EURO
 • MAN. UNITED: ISH KAPITENI ROY KEANE THA SE MOYES KISHTE NEVOJE PER ME SHUME KOHE, SHTOI SE FAJTORE JANE EDHE LOJTARET
 • SUPERBIKE: MARCO MELANDRI E PRANON SE NUK BERI GARE POZITIVE NE ARAGON, THA SE NE ASSEN DO TE KERKOJE PODIUMIN
 • BRAZIL: ROBERTO CARLOS: NEYMAR ESHTE NJE GJENI, NEN URDHRAT E SCOLARIT DO TE SHKELQEJE ME SHUME
 • FUTBOLL: ROBERTO CARLOS: MUND TE BEHEM TRAJNERI I PARE QE DREJTON NJE KLUB GJERMAN, NE TE ARDHMEN DUA KOMBETAREN
 • BARCELONA: "MUNDO DEPORTIVO": DY JANE KANDIDATET POTENCIAL PER STOLIN, VALVDERDE DHE LUIS ENRIQUE
 • ELBASAN: DELEGACIONI I UEFA-S QE NDODHET NE SHQIPERI BERI NJE INSPEKTIM TE PUNIMEVE NE "RUZHDI BIZHUTA"
 • EURO 2020: POLONIA TERHEQ KANDIDATUREN NGA EVENTI QE PRITET TE ZHVILLOHET NE 13 VENDE TE NDRYSHME
 • NBA: PRESIDENTI I NY KNICKS, PHIL JACKSON KONFIRMOI SE NUK DO TE RIKTHEHET TE BEJE ROLIN E TRAJNERIT
 • MYNICH 1860: MESFUSHORI DANIEL BIEROFKA DO TE TERHIQET NE FUND TE SEZONIT, POR DO TE JETE TRAJNERI I TE RINJVE TE KLUBIT
 • FUTBOLL: ADNAN JANUZAJ NUK DO TE PERFAQESOJE SHQIPERINE APO KOSOVEN, LOJTARI ZGJEDH KOMBETAREN E BELGJIKES
 • BELGJIKA: TRAJNERI MARC WILMOTS DEKLAROI SE KA MARRE KONFIRMIMIN ZYRTAR TE JANUZAJT PER TE LUAJTUR ME SKUADREN E TIJ
 • VENDIMI: WILMOTS NE TWITTER: KAM MARRE KONFIRMIMIN ZYRTAR QE JANUZAJ ESHTE VENE NE DISPOZICION TE KOMBETARES BELGE
 • TENIS: RAFAEL NADAL I NEVOJITEN 2 ORE PER TE MUNDUR 7-6, 6-4 ALBERT RAMOS NE RAUNDIN E DYTE TE ATP BARCELONA
 • SEVILLA: TRAJNERI EMERY: NUK DUHET TE MENDOJME SE PO LUAJME NE KAMPIONAT ME VALENCIAN, JEMI NE EUROPA LEAGUE
 • MAN. CITY: MBROJTESI DEMICHELIS RREFEN SE DESHIRON TE MBYLLE KARRIEREN TE RIVER PLATE
 • LIGUE 1: PSG VUAN PER TE MARRE 3 PIKE NDAJ EVIAN. FITON 1-0 DHE NESE MUND SOCHAUX TE DIELEN SHPALLET KAMPIONE E FRANCES
 • MILAN: GALLIANI I OFRON PORTIERIN AGAZZI DHE PARA GENOAS PER TE ARRITUR TE I RIU MATTIA PERIN
 • BASKETBOLL: TIRANA PER FEMRA SHKATERRON APOLONINE 72-48 DUKE BARAZUAR NE 1-1 PERBALLJET GJYSMEFINALE
 • KAMPIONATI: FLAMURTARI KALON NE FINALEN E FEMRAVE PASI MUNDI KAMZA BASKET EDHE NE NDESHJEN E DYTE
 • ANGLI: FEDERATA NIS NJE PROÇEDIM DISIPLINOR NDAJ MOURINHOS DHE NDIHMESIT FARIA PER SJELLJE TE GABUAR NDAJ ARBITRAVE
 • LAZIO: IGLI TARE SHIKON EDHE NE URUGUAJ PER PERFORCIME, NDJEK MBROJTESIN GASTON SILVA TE DEFENSOR
 • VERONA: KLUBI DO TE USHTROJE TE DREJTEN PER BLERJEN E SULMUESIT ITURBE NGA PORTO PER 15 MLN EURO
 • AFRIKE: PORTUGEZI MARIANO BARRETO ESHTE ZYRTARISHT TRAJNERI I RI I ETIOPISE, FIRMOSI PER 2 VJET
 • ATLETIKE: ORGANIZATORET E DIAMOND LEAGUE, KONFIRMUAN PRANINE E DAVID RUDISHA DHE FRASER PRYCE NE MITINGUN E NEW YORKUT
 • JUVENTUS: ANTONIO CONTE NUK MJAFTOHET ME TITULLIN, THA SE SYNON TE FITOJE EDHE EUROPA LEAGUE
 • ITALI: CONTE: KEMI MUNGESA PER SFIDEN E PARE, NDAJ BENFICES DO TE JETE SHUME E VESHTIRE
 • MARSEILLE: ISH MESFUSHORI LUCHO GONZALEZ THA SE ULJA E BIELSAS NE STOL DO TE ISHTE VENDIMI ME I MIRE I KLUBIT
 • FIORENTINA: MESFUSHORI AMBROSINI TE CILIT I SKADON KONTRATA SHPREHU DESHIREN PER TE QENDRUAR NE FIRENZE
 • CH. LEAGUE: REAL MADRID FITON 1-0 PERBALLJEN E PARE GJYSMEFINALE ME BAYERN, VENDOS GOLI I BENZEMA NE MINUTEN E 19 TE NDESHJES
 • BAYERN MUNICH: FRANZ BECKENBAUER KRITIK: MBAJTJA E TOPIT NUK DO TE THOTE ASGJE KUR REALI KRIJON KAQ RASTE NE FUSHE
 • FUTBOLL: BECKENBAUER PAS PJESES SE PARE: DUHET TE JEMI TE KENAQUR QE REALI SHENOI VETEM NJE GOL
 • SPANJE: MBRETI JUAN CARLOS PAS NDESHJES: LUAJTEM ME MIRE DHE FITOI EKIPI ME I MIRE QE ESHTE REALI
 • REAL MADRID: SERGIO RAMOS: NUK ARRITEM TE DOMINONIM, POR FITORJA 1-0 ESHTE REZULTAT SHUME POZITIV
 • G. SPORTIT: ADNAN JANUZAJ ZGJEDH BELGJIKEN. T'I S'NA MERITON. ANÇELOTI LEKSION PEPIT. GALAKTIKET DREJT FINALES
 • PANORAMA: JANUZAJ ZGJEDH BELGJIKEN, DE BIAZI: KOT SHPRESUAM. SHKENDIJA DHE VLLAZNIA NUK FALIN
 • S. EKSPRES: JANUZAJ JO. NDIKUMANA PERGATIT DIVORCIN BARDHEBLU. LUFTE ME MEDIAT, TE KUQTE MBYLLIN DHE DYERT E STERVITJEVE
 • LA GAZZETTA: MILAN OFERTE PREJ 500 MILIONE EUROSH. GARCIA DO TE QENDROJ TE ROMA POR DUA PERFORCIME
 • CORRIERE: REALI LE SHENJE. GARCIA: DO TE QENDROJ TE ROMA NESE ME PREMTONI PERFORCIME
 • MERKATO: MAN. CITY KERKON TE KALOJE ARSENALIN NE GAREN PER MBROJTESIN E TOULOUSE, SERGE AURIER
 • REAL MADRID: CASILLAS: PAS FITORES ME BAYERNIN NE CHAMPIONS: SKUADRA U TREGUA FANTASTIKE NE FAZEN E MBROJTJES
 • CH. LEAGUE: CASILLAS: JAM MESUAR TE LUAJ VETEM NE CHAMPIONS. NUK ESHTE E LEHTE, POR DUHET TE SHFRYTEZOJ MUNDESITE QE ME JEPEN
 • FUTBOLL: CASILLAS: FINALJA? NUK MENDOJ AS PER CHELSEA DHE AS PER ATLETICON, POR VETEM PER NDESHJEN E KTHIMIT
 • MILAN: SIPAS MEDIAVE BRAZILIANE, KAKA KA LARGUAR ZERAT PER NJE RIKTHIM NE BRAZIL TE SKUADRA E SAO PAULOS
 • CHARLTON: EVERTON INTERESOHET PER MESFUSHORIN DIEGO POYET QE NDIQET EDHE NGA ARSENAL E TOTTENHAM

Emisione TV

 • Zona Gol

  Zona Gol

  Përmbledhje e eventeve të SuperSport. Të ftuar në studio, analiza dhe kronika.

 • Bar Sport Skedina

  Bar Sport Skedina

  Fokus mbi parashikimet e ndeshjeve, kuotimet e tyre në Kompanitë e Basteve.

 • Eurogol

  Eurogol

  Pasqyrohen të gjithë golat me koment të fundjavës futbollistike.

 • Gol pas Goli

  Gol pas Goli

  Vilma Masha dhe të ftuarit e saj sjellin gjithçka për sfidat e javës në Kategorinë Superiore.

 • Champions

  Champions

  Emision që i dedikohet eventit më elitar të futbollit për klube në Europë UEFA Champions League.