Futboll

Futboll
5729235_ibra_625x390
  • Lexuar 877

Kupa e Francës, Ibrahimovic i dhuron finalen PGS

Ishte i zakonshmi Zlatan Ibrahimovic që kualifikoi Paris Saint Germain në finale të Kupës së Francës, trofe të cilin kampionët e Ligës së Parë do të tentojnë ta fitojnë për herë të 10-të në histori, aq sa e ka fituar edhe Olimpiku i Marseilles, që mund të jetë finalisti i dytë nëse triumfon me Soshonë.

Në gjysmëfinalen e luajtur në fushën e Loreint vendosi goli i suedezit në minutën e 75-të.

Në fakt Lorient rezultoi një kockë e fortë për kryeqyetetatsit, pasi ndeshja ishte e hapur deri në vërshëllimën e fundit të gjyëtarit.

Parisi, që është shpallur matematikisht kampion i Francës, është në garë për t’i fituar të gjithë torfetë në futbollin francez, pasi është kualifikuar edhe në finalen e Kupës së Ligës, ku do të përballet me Lille në Saint Denis.

Shpernda artikullin

Napoli shkatërron Bolognën

Artikulli Pas »

Euroleague, Fenerbahce dhe Laboral Kutxa në Finalen Katërshe