Futboll

Futboll
West Ham_Man. United
  • Lexuar 699

Man. United në gjysmëfinalen e FA Cup

Man.UTD është skuadra e fundit gjysmëfinaliste e FA Cup. Djajtë e Kuq fituan në takimin shtesë ndaj West Ham brenda në Upton Park pas një ndeshje shumë emocionuese sidomos në pjesën e saj të dytë kur u vendos dhe fati i sfidës. I riu Rashford ishte heroi për Djajtë e Kuq, teksa zhbllokoi rezultatin në minutën e 54-tërt. Ndërkohë në të 67-tën, Fellaini u duk sikur i vuri vulën kualifikimit të skuadrës së Van Gaal, por formacioni i Bilic nuk u dorëzua.

Skuadra vendase kishte dominuar deri në ato momente dhe pse kishte pësuar 2 gola, dhe në të 79-tën u përpoq t’i jepte vetes shpresë me golin e Tomkins. 2 minuta para fundit, gjyqtari anulloi dhe një gol për skuadrën e West Ham që doli kështu jashtë Kupës së Mbretëreshës ndërsa Man.UTD vazhdoi më tej, pavarësisht se luajti si zakonisht duke shfrytëzuar kundërsulmin. Në gjysmëfinale tani tashmë përballë Djajve të Kuq do të jetë Evertoni.

Shpernda artikullin

Manaj gol Juves dhe fiton Kupën e Italisë për të rinjtë

Artikulli Pas »

Liverpool e Dortmund kërkojnë kualifikimin në gjysmëfinale