Futboll

Futboll
1734-img1120.jpg-479_3
  • Lexuar 334

Nuancat roze te sportit

Quhet Coral Simanovich dhe është një nga modelet më të njohura në Izrael. Prej disa muajsh ajo është zhvendosur në Spanjë pasi ka nisur një histori romantike me mesfushorin e Barcelonës, Sergi Roberto. Lojtari katalanas është heroi i mbrëmjes historike të suksesit 6-1 ndaj PSG dhe duket se ka një arsye për shpërthimin e tij. Simanovich është ndoshta sekreti i shpërthimit të tij në minutën e fundit të ndeshjes së zhvilluar në “Camp Nou”.

“Body Painting” ose oikturimi i trupit për të pozuar përpara aparatit fotografik tashmë është kthyer në modë. NUk mungon në këtë takim as bukuroshja afrikano-jugore Lisa Marie Jaftha e cila preferon të pozojë për revistën “Sports Ilustrated”. Modelja afrikane shfaqet më mahnitëse se kurrë nga bregdeti i Anguilas në Karaibe.

Anne de Paula, një tifoze vërtet e veçantë për Kombëtaren e Brazilit. Fama e bukuroshes brune ka bërë që ajo të tërheqë vëmendjen e kompanive publicitare dhe jo vetëm. Ajo shfaqet mahnitëse ne bregdetin brazilian ku ka lindur dhe jeton. Anne njihet gjithashtu si një prej tifozeve më të zjarrta të Kombëtares së Brazilit.

Shpernda artikullin

Ngec Man. City, 0-0 me Stoke

Artikulli Pas »

NBA, Golden State në krizë, San Antonio e kërcënon