Futboll

Futboll
hamilton dhe qeni
  • Lexuar 497

Nuancat “rozë” të sportit

Qeni është miku më i mirë i njeriut. Lewis Hamilton e di shumë mirë një gjë të tillë, prandaj ai nuk shkëputet pothuajse asnjëherë nga bulldogu i tij Rescoe. Ish kampioni i botës, tashmë single pas ndarjes nga Nicole Scherzinger preferon ta kolojë kohën me qenin e tij Rescoe, të cilin preferon ta ketë pranë edhe gjatë testeve apo garave të sezonit në Formula 1. Ky fakt e ka bërë bulldogun e britanikut  një nga kafshët më të famshme të planetit.

Jessica Rose kërkon largimin e Arsene Wenger. Modelja britanike, një tifoze e zjarrtë e skuadrës së Arsenalit mendon se ka ardhur koha që trajneri francez të bëjë gati valixhet dhe t’i japë lamtumirën skuaderës londineze.

Shpernda artikullin

Juve i “vjedh” fitoren Milanit në sekondat e fundit

Artikulli Pas »

Tjetër humbje, Golden State thyhet në Minnesota