Futboll

Futboll
griezmannn-690x380
  • Lexuar 760

Simeone mbështet Griezmann

Diego Simeone mbron Antonie Griezmann. Trajnëri i Atletico Madrid, ka folur pas ceromonis dhënies si cmimit lojtari më i mirë në Europë. Sipas argjentinasit sulmuësi i colconeros Atonie Griezmann gjatë sëzonit të kaluar ka qënë  një futbollistët me performancën  më të mirë dhe ishte pikërisht francezi ai qe e meritontë titullin dhe jo portugezi Cristiano Ronaldo. Pavrësisht kësaj deklaratë ai nuk i heq mëritat 3 hërë fituesit të Topit të Artë.


“Njerëzit që fitojnë tituj meritojnë të shpërblehën dhë i tillë është rasti i Cristiano Ronaldos. Ai arriti të triumfontë në Champions League dhë në Kampionatin Europian. E kundërta ndodhi më sulmuësin tonë Antonite Griezmann, i cili për fatin ë tij të këq humbi 2 finale të rëndësishmë. Sidoqoftë unë jam i mendimit së Griezmann e meritonte plotësisht titullin lojtari më i mirë në Europë. Ka trëguar se gjatë sezonit të kaluar ka qenë një lojtarë shumë deciziv si për ne ashtu dhe për kombëtaren e tij. Pavarësisht kësaj jam i sigurt se përformanca ë tij do të vazhdojë të jetë në rritje. Është një futbollitst i jashtëzakonshëm”

Më pas tekniku foli dhe për transferëntën kundër Leganës. Barazimi i javës së kaluar brenda në shtëpinë ë tyre kundër modestëvë të Alves e ka irrituar shumë argjentinasin dhe nisur nga ky fakt ai ka kërkuar fitimin ë tre pikëvë më cdo kushtë.

Shpernda artikullin

Gabigol e Joao Mario drejt Interit

Artikulli Pas »

Gjithë stadiumi duartroket Ansi Agollin