Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

1 ndeshje në Botëror, Bayern 30 milionë euro për sulmuesin e Francës

26 Marcus THURAM (fra) - 10 Kylian MBAPPE (fra) during the FIFA World Cup, group d match between France and Denmark at Stadium 974 on November 26, 2022 in Doha, Qatar. (Photo by Anthony Bibard/FEP/Icon Sport via Getty Images)

Bayern nis hapat konkret për të transferuar në Munchen, Marcus Thuram. Sipas asaj që raportojnë mediat, kampionët e Gjermanisë do i ofrojnë një kontratë 5-vjeçare autorit të 10 golave këtë edicion. Bayern do i ofrojë një pagë prej 6 milionë eurosh neto në sezon, diçka që duket se e ka joshur futbollistin e Borussia Monchengladbach. Thuram është në fundin e kontratës dhe shumë klube kanë shfaqur interes për të, por Bayern ka kontaktuar agjentin e lojtarit në Katar për të mbyllur gjithçka parimisht.

Interi ishte një nga klubet që donte të arrinte te sulmuesi, por oferta prej 30 milionë eurosh që ka bërë Bayern natyrisht i prish disi llogaritë e zikaltërve, të cilët jo vetëm duhet të nxitojnë, por dhe të bëjnë një ofertë financiare më të mirë për të rivalizuar Bayern.

Thuram këtë edicion e ka gjetur 10 herë rrugën e rrjetës në Bundesliga me Borussia Monchengladbach, ndërsa edhe 3 herë ka festuar në Kupën e Gjermanisë ndërsa aktualisht është pjesë e Francës në Botëror, aty ku mori disa minuta në fitoren 4-1 ndaj Australisë. Lojtari duket i bindur për largimin dhe pas Kupës së Botës do të vendosë se ku do të zhvendoset nga vera e vitit të ardhshëm.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...