Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

10 gola te Marseja, tifozët e Interit “qajnë” largimin e Sanchez

Inter - Sanchez
Inter - Sanchez

Në Marsejën e trajnerit Igor Tudor po spikat një emër mbi të tjerët: Alexis Sanchez, golashënuesi më i mirë sezonal i bardhekaltërve. Kiliani ishte vendimtar edhe në përplasjen e drejtpërdrejtë në Velodrome ndaj Monacos, e mbyllur pa fitues (1-1), duke e mbajtur rivalin direkt për zonën Champions -5 pikë.

Sanchez iu përgjigj me gol sapo nisi pjesa e dytë avantazhit të miqve fale autogolit të shpejtë të Veretout. Për “Niño Maravilla” ishte goli i shtatë në kampionat dhe i dhjeti sezonal. Kiliani nuk kishte arritur shifra dyfishe sa u përket golave të shënuar që nga viti 2017/2018, kur realizoi 11 gola mes Arsenalit dhe Manchester United.

Objektiv ky i paarritur as gjatë tri sezoneve tek Interi (nuk shkoi përtej nëntë golave ​​vitin e kaluar), para se të vinte divorci. Ndoshta tifozët zikaltër tani po ndiejnë pak keqardhje për largimin e kilianit, duke parë se Lukaku dhe Correa kanë qenë të të kufizuar nga problemet fizike, duke ndikuar te rezultatet e skuadrës së Simone Inzaghit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...