Lajme

10 klubet me më shumë vlerë sipas Forbes, vetëm 3 i përkasin futbollit

Dy gjigantët e futbollit spanjoll, Real Madridi dhe Barcelona, si dhe Manchester United nga Premier League, janë tre klubet e vetme të futbollit që janë përfshirë në top-10 klubet me më shumë vlerë nga revista e famshme amerikane Forbes.

Dy vendet e para nuk i përkasin futbollit. Në majë qëndron me një vlerë prej 5 miliardë dollarësh skuadra e futbollit amerikan, Dallas Cowboys, 5 herë fitues i Superbowl. Në shkallën e dytë të podiumit është një tjetër skuadër amerikane, por që i përket bejsbollit, pikërisht New York Yankess, me një vlerë 4.6 miliardë dollarë.

Ndjekin Reali i Madridit dhe Barcelona respektivisht me vlerë 4.24 dhe 4.02 miliardë dollarë, ndërsa në vendin e pestë renditet skuadra amerikane e basketbollit, New York Nicks me 4 miliardë dollarë. Vendi i 6-të për Manchester United (3.81), ndërsa mbyllin 10-shen New England Patriots (futbolli amerikan, 3.8), Los Angeles Lakers (NBA, 3.7), Goled State Warriors (NBA 3.5) dhe New York Giants (futbolli amerikan 3.3).

 Renditja top-10

1)Dallas Cowboys – 5 milardë dollarë

2)New York Yankees – 4.6 milardë dollarë

3)Real Madrid – 4.24 milardë dollarë

4)Barcelona – 4.02 milardë dollarë

5)New York Nicks – 4 miliardë dollarë

6)Manchester United – 3.81 milardë dollarë

7)New England Patriots – 3.8 milardë dollarë

8)Los Angeles Lakers – 3.7 milardë dollarë

9)Golde State Warriots – 3.5 milardë dollarë

10)New York Giants – 3.3 miliardë dollarë

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency