Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

100 milionë për Bellingham? Kroos: Kaq paguam edhe për dikë që ishte me pushime në Madrid!

Real Madrid pritet që së shpejti të zyrtarizojë transferimin e parë për këtë merkato verore teksa Los Blancos kanë gjetur gjuhën e përbashkët me Borussia Dortmund për Jude Bellingham. Talenti britanik do t’i kushtojë arkave të klubit madrilen më shumë se 100 milionë euro, saktësisht 103 milionë. Shifër e cila mund të rritet edhe më tej falë bonuseve të përfshira në kontratën e 19-vjeçarit.

Në lidhje me këtë shumë të shpenzuar foli edhe Toni Kroos. Mesfushori gjerman u shpreh se futbolli në ditët e sotme i njeh shifra të tilla, madje nuk ngurroi të “thumbonte” edhe ish-shokun e skuadrës, Eden Hazard. Për lojtarin belg, Kroos theksoi se pavarësisht se klubi shpenzoi 100 milionë euro për të, ai në Madrid dukej sikur ishte me pushime dhe jo për të luajtur futboll.

Lexo edhe:

“Bellingham te Reali për më shumë se 100 milionë euro? Kishim edhe një futbollist tjetër këtu te Real me shifra të përafërta, por ai e vuri në pauzë karrierën e tij sapo mbërriti në Madrid. Nuk bënte agjë tjetër veçse pushonte. Të them të drejtën ishin shumë para për të dhe tashmë të gjithë thonë se nuk ishte një transferim i “goditur”, por le të qëndrojmë pozitivë sa i përket Bellingham.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...