Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

100 mln € borxhe, Mbappe “ultimatum” PSG-së: Deri në fund të muajit ju pres

Kylian Mbappe i dha fund aventurës 7-vjeçare me PSG-në dhe firmosi si lojtar i lirë me Realin e Madridit. Duke realizuar më në fund ëndrrën e fëmijërisë për të luajtur në “Santiago Bernabeu”.

Ama, sulmuesi francez nuk ka mbyllur çdo llogari me kampionët e Francës. Dhe pretendon rreth 100 mln euro borxhe nga drejtuesit e PSG-së.

Shumë ku përfshihen disa paga të padhëna dhe shpërblime të lidhura me arritjet personale dhe të skuadrës, që nuk i ka marrë ende.

Lexo edhe:

L’Equipe raporton se Mbappe ka njoftuar klubin me anë të një shkrese zyrtare dhe pret që milionat t’i kalojnë në llogarinë bankare deri në fund të muajit.

E përditshmja franceze bën të ditur se bëhet fjalë për pagat e muajit prill dhe maj, si edhe bonusin e besnikërisë të rënë dakord me rastin e rinovimit të fundit në maj 2021.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...