Futboll

11 trofe në karrierë, “ish”-i i Real Madrid dhe Man City tërhiqet nga futbolli

Javi Garcia është tërhequr nga futbolli. Ish-mesfushori spanjoll ka vendosur ta mbyllë me futbollin aktiv në moshën 35-vjeçare.

Gjatë karrierës së tij 18-vjeçare, Javi Garcia luajti me klube si Real Madrid, Manchester City, por u aktivizua edhe me Osasunën, Zenit, Betis dhe Boavista.

Spanjolli fitoi 11 trofe me klubet, teksa fitoi Europianin me Spanjën U19, ndërkohë që veshi dy herë fanellën e kombëtares spanjolle.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Javi Garcia (@javigarcia_6)

Eventet Sportive në SuperSport

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency