Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

120 mln € për goditjen e fundit, Chelsea nuk ndalet në merkato

Merkato është drejt fundit, ndërkohë që Chelsea nuk dorëzohet në lidhje me Enzo Fernandez, lojtarin e ri më të mirë të Botërorit Katar 2022.

22-vjeçari ndodhet nën kontratë me Benfikën. Fernandez shkëlqeu dhe u shpall kampion bote me Argjentinën në Botërorin e fundit.

Chelsea po tenton prej kohësh ta transferojë në “Stamford Bridge”, por drejtuesit e “Shqiponjave të Lisbonës” kanë rezistuar deri tani.

Klubi londinez është gati të ofrojë 120 milionë euro, aq sa është klauzola e mesfushorit, shumë që pritet të paguhet me pesë këste.

Tani pritet përgjigja e presidentit Rui Costa. Drejtues të dy klubeve do të takohen ditën e sotme në Lisbonë për mbylljen e këtij operacioni.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...