Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

125 ndeshje me fanellën kuqeblu, Vllaznia ndahet me 34-vjeçarin

Edhe Bojan Zogovic e mbyll me Vllazninë. Portieri nga Mali i Zi, u bë pjesë e kuqebluve në gushtin e vitit 2020.

125 ndeshje regjistroi 34-vjeçari me skuadrën shkodrane, ndërkohë që fitoi dy herë Kupën e Shqipërisë.

Pas tre vitesh, i vjen fundi bashkëpunimit me portierin Bojan Zogoviç. Nga dita e sotme ai nuk do të jetë më pjesë e Vllaznisë.

Lexo edhe:

Klubi e falënderon publikisht për kontributin e dhënë për ngjyrat kuqeblu, shoqëruar edhe me fitimin e dy trofeve të Kupës së Shqipërisë.

Faleminderit Bojan dhe suksese në karrierën tende të mëtejshme!”, shkruan klubi i Superiores në faqen zyrtare.

Zogovic është largimi i dhjetë nga Vllaznia. Që më parë është ndarë me Krujën, Shehin, Bulatovic, Hoxhajn, Kainën, Gurishtën, Latifin, Aralicën dhe Herald Markun.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...