Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

133 ndeshje me dy herë kampionët e botës, e mbyll me Kombëtaren

Fernando Muslera ka vendosur të tërhiqet nga kombëtarja e Uruguait. Portieri i njohur debutoi me dy herë kampionët e botës në vitin 2009.

37-vjeçari veshi 133 herë fanellën e kombëtares latine, duke marrë pjesë në 4 Botërore (2010, 2014, 2018, 2022).

Muslera fitoi Kupën e Amerikës në vitin 2011 me Uruguain, teksa po zhvillon sezonin e fundit me turqit e Galatasarayt.

Lexo edhe:

Klub ku bën pjesë prej vitit 2011. Kur u bë pjesë e shkëmbimit me Lorik Canën, me ish-kapitenin kuqezi që kaloi te Lazio.

Në një postim në faqen zyrtare, Federata Uruguaiane e Futbollit falënderon “gardianin” për kontributin e dhënë me fanellën e Kombëtare.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...