Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

14 gola në dy javë/ Ulet ndjeshëm totali, në apel mungojnë sulmuesit

14 gola në 10 ndeshjet e fundit të Abissnet Superiore, kanë ulur ndjeshëm ritmin e golave, ashtu si në fillimin e sezonit. Në dy javët e fundit janë regjistruar plot pesë barazime, tre prej të cilave pa gola. Ne javën e 25-të, të fundit, u shënuan shtatë gola, ndërsa një javë më parë, u realizuan vetëm katër gola, duke ulur ritmin e realizimit dhe në dy javët e fundit kampionatit ka një mesatare shënime 1.4 gola për ndeshje.

Kampionati është futur në një fazë tepër interesante dhe kjo rënie ka dhe një shpjegim, pasi tani më, skuadrat i kanë të qarta objektivat e tyre dhe me interesant është se ka pasur pak ndryshim rezultati nga pjesa e parë, me përjashtim të takimeve VIlaznia-Tirana dhe Partizani-Egnatia.

Sa i përket gjashtë golashënuesve të parë të kampionatit, vetëm Stenio Junior, dy gola ndaj Egnatias dhe Saliou Guindo një gol ndaj Kastriotit, kanë arritur të shënojnë, duke treguar mësë miri dhe numrin e ulët të golave në dy javët e fundit.

Sa i përket skuadrave, vetëm Skënderbeu nuk ka shënuar asnjë gol në dy raundet e fundit, ndërsa skuadra që ka pësuar më shumë është Egnatia që ka pësuar tre gola në dy takime.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...