Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“15.000 të vdekur për 5760 minuta futboll. Turp t’ju vijë”, tifozët e Bayern mesazh për Katarin

Kontestimet për zhvillimin e Kupës së Botës në Katar, po bëhen gjithnjë e më të zëshme sa më shumë afron dita e startit të eventit më të rëndësishëm futbollistik. Janë pikërisht tifozët gjermanë ata të cilët mbajnë lart flamurin e protestave të cilat lidhen me shkeljen e të drejtave të njeriut në Katar.

Një nga shkaqet për të cilat është protestuar fort kundër Katar 2022, është edhe fakti se në ndërtimin e impianteve për Kupën e Botës shumë punëtorë kanë humbur jetën si pasojë e të punuarit pa kushtet minmale të sigurisë.

Kështu, para ndeshjes së Bundesligës me Hertha Berlin dhe Bayern Munich, tifozët bavarezë shpalosën një baner shumë domethënës; “15.000 të vdekur për 5760 minuta futboll. Turp t’ju vijë”, ishte mesazhi i lëshuar nga ana e tifozëve të Bayern Munich, me gjermanët që duket se nuk do të ndalen në ndërgjegjsimin e tyre për atë që ka ndodhur në Katar.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....