Futboll

“15 vite DigitAlb”, nis rrugëtimin turneu i futbollit “Super 15”

“Super 15”, si 15 vitet e Digitalb, si 15 vitet e këtyre djelmoshave të rinj. Në prag të festimeve të mëdha të 15 vjetorit të Platformës më të dashur të të gjithë Shqiptarëve, një ndër eventet e shumta që Digitalb organizon, është edhe “Super 15”. Një turne me ekipet e 15-vjeçarëve në futboll, nga të gjitha trevat shqiptare.

Ka nisur rrugëtimin këtë të shtunë, në Elbasan, turneu ku marrin pjesë 66 skuadra të 15-vjeçarëve nga Shqipëria, Kosova e Maqedonia. Fillimisht në Elbasan me 4 ekipe të këtij rajoni, ku Deand fitoi 2-0 ndaj Fushë-Mbretit, ndërsa Pepa triumfoi me të njëjtin rezultat ndaj Elbasanit.

Turneu vijoi më pas në Fier, aty ku 15-vjeçarët e Lushnjës fituan 1-0 ndaj Flamurtarit, ndërsa Apolonia u imponua 4-0 ndaj Murialdo, me ekipet fituese që vazhdojnë rrugëtimin drejt fazës finale.

Ndërkohë në Durrës finalja do të jetës mes Teutës dhe Durrësi 04, me të parët që mposhtën Shqiponjën 3-0 dhe Durrësi 04 që fitoi 2-0 ndaj Teuta B. Nga 32 ekipe pjesëmarrëse nga Shqipëria, 2 do të kenë të drejtën e pjesëmarrëses në finalen e madhe, ndërkohë që në datat 14, 15 dhe 16 qershor, janë 32 ekipe të kësaj grupmoshe nga Kosova, që do të luajnë për dy vendet në finalet e 23 qershorit, ku katër skuadrave nga Kosova dhe Shqipëria, do t’u bashkohen edhe 2 skuadra të Shkëndijës së Tetovës.

Një turne i veçantë dhe që ju jep një shans 15-vjeçarëve të lindur njëkohësisht me Digitalb, të njihen me njeri-tjetrin, duke garuar se bashku dhe njëkohësisht të evidentohen, duke treguar vlerat e tyre në ndjekje të ëndrrës për t’i parë një ditë në skenat e mëdha të futbollit shqiptar, e pse jo edhe atij botëror. Për të gjithë ata, ashtu si dhe për platformën më të dashur të të gjithë shqiptarëve, ËNDRRA VAZHDON.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency