Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

150 milionë euro për Salah, Liverpooli në presion

Merkatoja e verës po hyn në ditët e fundit kështu që koha në dispozicion për klubet e futbollit që të arrijnë objektivat e tyre është e limituar. Në këtë dritare të tregut të futbollistëve kanë bërë bujë transferimet në Arabinë Saudite, por duket se klubet e sheikëve ende nuk e kanë thënë fjalën e fundit.

Siç konfirmohet nga “CBS Sports”, Al-Ittihad ka hedhur themelet për të siguruar shërbimet e egjiptianit Mohamed Salah. Edhe pse nga Liverpooli reagimet kanë qenë të prera, drejtuesit e Al Ittihad vazhdojnë të këmbëngulim për “Faraonin”.

Lexoni edhe:

“Mo Salah është lojtar i Liverpoolit dhe ai është thelbësor për gjithçka që bëjmë. Nëse do të kishte diçka, përgjigjja do të ishte jo. Filozofia ime e jetës është që unë mendoj për një problem kur e kam atë dhe nuk ka absolutisht asgjë në këtë moment”, deklaroi trajneri gjerman, Jurgen Klopp për situatën e egjiptianit.

Mirëpo nëse sulmuesi këmbëngul për t’u larguar, do ishte e kotë për drejtuesit e “The Reds” që të mbanin me pahir një lojtar i cili nuk gjen më motiv për të dhënë maksimumin.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...