Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

150 mln € për sulmuesin/ Dilema e Bayernit: Investim i rrezikshëm!

Victor Osimhen quhet dëshira e madhe e Bayern Munchen për majën e sulmit, por sulmuesi i Napolit kushton shumë. Presidenti De Laurentiis kërkon 150 milionë euro për ta lënë të lirë.

Shumë që kampionët e Gjermanisë mund ta paguajnë, por kanë dyshime dhe pasiguri nëse do të ishte investimi i duhur.

Kjo është dilema e Oliver Kahn. Në një prononcim për Bild, CEO i Bayernit foli rreth mundësisë së blerjes së bomberit nigerian.

Lexo edhe:

150 milionë euro për Osimhen? Duhet t’i bëjmë vetes disa pyetje. Me këto shuma që flitet, Bayerni duhet të pyesë veten: ‘A të jep lojtari garanci për kaq shumë para?’

Do të ishte padyshim një rrezik i madh ky investim”, deklaroi drejtuesi i Bayern Munchen.

Merret vendimi për Victor Osimhen

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...