Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

175 mln €, arabët nisin ofensivën finale për “yllin” e Serie A

Arabët nuk heqin dorë nga Victor Osimhen, ndërkohë që te Napoli janë të qetë dhe plot besim se do të arrihet rinovimi i kontratës me bomberin nigerian.

Al Ahly i ka ofruar golashënuesit më të mirë të sezonit të fundit në Serie A, një kontratë 5-vjeçare me 35 mln euro neto në sezon.

Por, presidenti Aurelio De Laurentiis vijon nga puna për “blindimin” e Osimhen. Të cilit është gati t’i dhurojë 7 milionë euro neto në sezon.

Lexo edhe:

Pagë që nuk e ka përfituar askush më parë te Napoli i tij. Kampionët e Italisë janë të qetë dhe optimistë në lidhje me zgjatjen e “martesës” me afrikanin.

200 mln euro kërkon Napoli për kartonin e Osimhen, por vështirë ta shesë këtë verë edhe nëse vjen shuma e kërkuar. Pasi nuk ka kohë për të gjetur zëvendësuesin e tij.

Osimhen realizoi 26 gola në Serie A gjatë edicionit të kaluar. Duke dhënë një kontribut jetik në rikthimin e Napolit te titulli kampion pas 33 vitesh.

Edhe pse milionat nga Arabia Saudite tundojnë jo pak, vetë sulmuesi dëshiron të rinovojë dhe të vijojë të luftojë për trofe në futbollin europian.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...