Kupa e Shqiperise

1/8 e Kupës, Partizani ndjek të mëdhatë, fiton 0-1 me Pogradecin

Përfundoi me fitoren 0-1 të Partizanit sfida me Pogradecin, e fundit e raundit të 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë. Një rezultat që favorizon të kuqtë, por që nuk ishtë fort bindës, sepse stafi teknik aktivizoi thuajse të gjithë lojtarët titullarë. U desh aktivizimi i një sulmuesi me eksperiencë, si Xhevahir Sukaj, që Partizani të mposhtte një kundërshtar ndjeshëm inferior në cilësi dhe që luan në Kategorinë e Parë.

Partizani e nisi ndeshjen me Hoxhën në portë, Ibrahimi, Atanda, Malota dhe Kalari në mbrojtje, Vila, Batha dhe Asani në mesfshusë, ndërsa në sulm treshja Progni, Fili dhe Bardhi. Gjatë pjesës së dytë ndihmëstrajneri i Partizanit, Klevis Dalipi, hodhi në fushë Kotobellin për Kalarin, Sulejmanin në vend të Bathës dhe Sukajn për Progrin. Ishte pikërisht sulmuesi shkodran që bëri diferencën në minutën e 85-të, duke venitur ëndrrën e pogradecarëve për një kualifikim të mundshëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency