Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

19 ditë në koma humbi 20 kg dhe 30% të masës muskulore, karriera e Sergio Ricos në “pikëpyetje”

Sergio Rico është duke u rekuperuar me ritme të shpejta pas zgjimit nga koma.

Portieri i Paris Saint-Germain qëndroi për 19 ditë në gjendje koma pas aksidentit me kal, nga i cili u dëmtua në kokë.

Lexo edhe:

Spanjolli e ka marrë veten dhe mësohet se ka lënë spitalin pas 36 ditëve kujdes intensiv, ndërsa bëhet me dije se gjatë periudhës që ka qëndruar në koma Sergio Rico ka humbur plot 20 kg dhe 30% të masës muskulore.

Aktualisht mediet spanjolle raportojnë se portieri po vazhdon procesin e rekuperimit në shtëpi, në pritje për të kuptuar se cili do të jetë fati i karrierës së tij.

Një rikthim në fushë për momentin duket i përjashtuar, por lajmi më i mirë për Ricon dhe familjen e tij është se kanë lënë pas aksidentin e tmerrshëm.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....