IPKO Superliga

Gjilani i Mezanit kap kreun, Trepça ’89 ngec në fund

Gjilani i Gentjan Mezanit i bashkohet Dritës dhe Feronikelit në krye të renditjes pas 3 javëve të para të IPKO Superligës së Kosovës. “Skiferat” morën fitoren e 2-të në kampionat dhe të parën në shtëpi pasi kaluan me rezultatin e pastër 2-0 në Gjilan, Vushtrinë. Miqtë të ardhur nga liga e parë ishin të pafat në minutën e 21-të kur shtylla i mohoi golin Bashkim Shalës. Gjilani nga ana tjetër u tregua më i saktë përpara porte dhe në minutën e 2-të shtesë të pjesës së parë i përhershmi Tomislav Busic i asistuar nga Bedri Greca i dha epërsinë skuadrës së tij.

Fitoren e Gjilani e vulosi Fiton Hajdari me golin e tij në minutën e 79-të pas asistit të Prognit. Me këtë sukses Gjilani u ngjit në kuotën e 6 pikëve. Në krye të Superligës kosovare pas 3 javëve të para mund të ishte ngjitur Trepça ’89, por skuadra mitrovicase u ndal në një barazim 1-1 ndaj Drenicës në shtëpi. Harmon me golin e tij në minutën e 92-të i hoqi fitoren nga duart vendasve të Trepça ’89 që kishin kaluar në avantazh me Asaren në minutën e 22-të. Me këtë barazim Trepça ’89 u ngjit në kuotën e 5 pikëve një më shumë se Drenica që pas 3 javëve të para ka grumbulluar 4 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency