Kategoria Superiore

2 prurje të reja dhe një rinovim, Flamurtari nuk ndalet në merkato

2 zyrtarizime dhe një rinovim te Flamurtari në orët e vona të ditës së enjte. Klubi kuqezi ka zyrtarizuar afrimet e Yves Benoit Bationo dhe Valdo Zeqaj ndërsa ka zgjatur bashkëpunimin edhe për një vit me vlonjatët Fjoralb Deliaj. I pari është një mesfushor i lindur në Bregun e Fildishtë por më nënshtetësi nga Burkina Faso teksa në vitin 2015-të Yves Benoit ka luajtur edhe një ndeshje më këtë kombëtare. Bëhet fjalë për një lojtar që ka dalë nga akademia e Parmës dhe ka provuar të luajë me shumë skuadra në Itali mësëshumti në Serie C, ndërsa ka provuar veten edhe në Slloveni te Gorica.

Megjithatë rreth 25-vjeçarit ka një mister të madh sepse skuadra e tij e fundit duke iu referuar faqes së specializuar për transferimet e futbollistëve transfermarkt ka qenë Tuttocuoio, ekip nga i cili Benoit Bationo është larguar që prej 1 shtatorit të vitit 2016-të dhe që nga ajo periudhë nuk dihet nëse mesfushori ka qenë në aktivitet me ndonjë skuadër tjetër. Një lajm i rëndësishëm për Flamurtarin është edhe rikthimi i mbrojtësit Valdo Zeqaj i cili ka dalë nga akademia kuqezi por në sezonin e fundit ishte pjesë e Vllaznisë në Kategorinë e Parë ndërsa ka provuar të luajë edhe me Luftëtarin, Apoloninë, Sopotin dhe Besën. I rëndësishëm edhe rinovimi i Fjoralb Deliajt. Mesfushori me tipare mbrojtëse ka qenë një nga lojtarët me më shumë peshë te Flamurtari i Ilir Dajës, sezonin e kaluar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency