Featured

20 tituj në 25 vite histori! Sheriff Tiraspol pa rivalë, Regi Lushkja kampion Moldavie

Sheriff Tiraspol nuk ka rivalë në Moldavi. Skuadra ku u transferua Regi Lushkja në merkaton e janarit, fitoi titullin kampion dy javë përpara fundit pas triumfit 0-3 në transfertë ndaj Dinamo-Auto.

Ky ishte titulli i 20-të në histori për klubin që u krijua vetëm në vitin 1997, dhe i shtati radhazi për ekipin që u kualifikua këtë sezon për herë të parë në grupet e Champions League.

Fitorja ndaj Real Madrid në “Santiago Bernabeu” nuk harrohet, teksa rrugëtimi europian i Sheriffit u ndal nga portugezët e Bragës në raundin e 1/16-ve në Europa League.

Feston titullin e parë në karrierë edhe ish-kapiteni i Laçit, i cili ka shënuar një gol në kampionatin moldav në pesë përballjet që ka luajtur me Sheriffin.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency