Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

200 milionë euro në dy sezone, Benzema te skuadra rivale e Ronaldos

Sulmuesi francez, Karim Benzema, luajti ndeshjen e tij të fundit për “Los Blancos” të dielën në mbrëmje, duke shënuar me 11-metërsh në ndeshjen e barazuar 1-1 me Athletic Bilbaon në “Santiago Bernabeu”.

Ai tashmë e ka zgjedhur “shtëpinë” e tij të re.

Sipas Fabrizio Romanos, Benzema do të nënshkruajë për skuadrën e Arabisë Saudite, Al Ittihad (kampionia e saposhpallur e Ligës Profesionale në Arabinë Sadite), duke konfirmuar zërat që u shfaqën për herë të parë javën e kaluar.

Lexo edhe: 

Romano sqaron se marrëveshja do të jetë e vlefshme deri në vitin 2025, me opsion edhe për një vit të tretë. Benzema thuhet se do të fitojë 200 milionë euro në dy vitet e para.

Francezi i jep fund një karriere të jashtëzakonshme në nivelin elitar, duke lënë një trashëgimi të madhe në “Santiago Bernabeu”.

Benzema largohet nga Madridisi si golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e klubit “merengues”, pas Cristiano Ronaldos.

 

 

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...