Serie A

2018-2019/ Ndryshojnë afatet e merkatos, ja kur starton sezoni

Sezoni 2018-2019, i Serisë A do të vijë me një sërë ndryshimesh, teksa është bërë e ditur edhe data e fillimit, e ajo e mbarimit.

Kështu kampionatin italian do të ngrejë siparin më 19 Gusht dhe do të zgjasë deri më 26 maj, teksa është parashikuar që në periudhën e festive të Krishtlindjeve dhe Vitit të ri, të luhen 3 javë, konkretisht më 22, 26 dhe 29 Dhjetor.

Më pas, në 2019-ën, rikthimi në fushë do të bëhet vetëm në 20 janar, ndërsa ndryshime rrënjësore janë bërë edhe sa i përket afateve të merkatos. Kështu, ajo verorja do të mbyllet më 18 Gusht, vetëm një ditë para fillimit të sezonit të ri, ndërsa ajo e dimrit, më 19 Janar, një ditë para rifillimit të kampionatit.

Superkupa e Italisë do të vijojë të zhvillohet një javë para fillimit të kampionatit, teksa këtë herë do të luhet pikërisht më 12 gusht.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency