Kategoria Superiore

2019-ta perfekte për Partizanin, por tani nis muaji vendimtar!

5 fitore në po kaq ndeshje, 11 gola të shënuar dhe vetëm 2 të pësuar, kualifikim në çerekfinalet e Kupës dhe një arratisje me 8 pikë diferencë nga ndjekësit më të afërt në kreun e renditjes. Mes Kupës e kampionatit kanë shënuar plot 8 lojtarë, Hebaj, Trashi, Mensah, Mala, Asani, Çinari, Bardhi dhe Telushi. Shifrat thonë se 2019-ta është e kuqe. Partizani është e vetmja skuadër e Superiores që i ka fituar të gjitha takimet e luajtura këtë vit kalendarik, skuadra takim pas takimi forcon bindjen se është e denjë për titullin, ndërsa Skënder Gega ka ditur që të menaxhojë në perfeksion energjitë dhe minutat për një skuadër që në rrugëtimin e saj drejt trofeut të ëndërruar ka si pikë të fortë pikërisht grupin. Por pasi gjithmonë ka një por, është ende herët për të bërtitur urra, 8 pikët e diferencës janë vërtet një jastëk komod sigurie nga Kukësi, por kurrësesi një jastëk për të fjetur mbi dafina, ndërkohë që nuk duhet harruar se nga 5 ndeshjet e fituara këtë vit, plot 3 prej tyre janë ndaj Kastriotit. Skuadra krutane meriton respektin maksimal për atë që po bën me Devollin në stol, por kalendari në vijim është një malore e vërtetë për 15 herë kampionët, një tur i vërtetë force që me shumë mundësi do të thotë fjalën e fundit në lidhje me tentativat e rivalëve për të rikuperuar terren. Partizani do të ketë në radhë transfertën me Laçin, një sfidë në shtëpi me Flamurtarin, derbin me Tiranën, Teutën dhe pastaj sfida direkte me Kukësin, deri atëherë , nëse ja dalin të ruajnë të njëjtën diferencë, mund të thuhet me plot gojën se Gega dhe djemtë e tij kanë hedhur një hipotekë të rëndë për titullin kampion, për të kuqtë muaji vendimtar në marshin drejt titullit nis pikërisht tani.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency