IPKO Superliga

Java e 19-të, luhen Llapi-Feronikeli dhe Drenica-Prishtina

Java e 19-të e IPKO Superligës së Kosovës nisi me suksesin e Dritës në transfertë me shifrat 2-3 ndaj Vushtrisë, fitore që e ngjiti skuadrën nga Gjilani në vendin e parë në vendin e parë të renditjes në kuotë të barabartë pikësh me Ballkanin. Java e 19-të vazhdon këtë të shtunë me dy takime të tjera shumë interesante. Në orën 13:00 në Podujevë Llapi pret Feronikelin në një ndeshje ku skuadrës së Tahir Batatinës i bën punë vetëm fitorja nëse dëshiron të shpresojë ende te një nga 3 pozicionet e para që mund ta kualifikojë në Kupat e Europës. Feronikeli në krahun tjetër ka një mundësi edhe nga Digitalb Kupa e Kosovës pasi aktualisht ndodhet në gjysmëfinale. Një tjetër takim që do të luhet sot në orën 13:00 është ai mes Drenicës dhe Prishtinës, një sfidë që pritet të interes të madh pasi me një fitore Prishtina e Dallkut do t’i bashkangjitej përkohësisht Dritës dhe Ballkanit në krye të renditjes, edhe pse ndaj Drenicës misioni për të marrë tre pikët nuk do të jetë i thjeshtë për kryeqytetasit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency