Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

23-vjeçari largohet nga Tirana, mbrojtësi firmos me Dukagjinin

Nuk bindi te Tirana
Nuk bindi te Tirana

Pas një aventure jo të suksesshme te Tirana, mbrojtësi Besir Iseni është transferuar në SuperLigën e Kosovës.

Futbollisti 23-vjeçar nga Maqedonia e veriut ka firmosur me skuadrën e Dukagjinit, që garon në fazën e grupeve të Conference League dhe do të përballet me kroatët e Rijekës mbrëmjen e sotme në ndeshjen e kthimit, pasi humbi të parën 1-0 në “Fadil Vokrri”.

Emri i Besir Isenit figuron në listën e futbollistëve të federuar nga klubi i Dukagjinit për këtë takim, teksa mbetet për t’u parë nëse trajneri Armend Dallku do t’i besojë aktivizimin nga minuta e parë apo jo, por duhet të presë faljen nga Komisioni i Disiplinës, pranë FSHF-së, pasi disa javë më parë u dënua me 2 vite për shkak të ngjarjeve të ndodhura në fund të ndeshjes mes Tiranës dhe Bylisit.

Lexo edhe:

Besir Iseni iu bashkua Tiranës verën e kaluar, por luajti vetëm 7 ndeshje në kampionat, duke mos ia dalë të fitojë besimin e trajnerit Orges Shehi për një fanellë titullari, ndaj edhe u largua nga bardheblutë.

Kjo do të jetë aventura e parë në Kosovë për Besir Isenin, që para se të transferohej te Tirana, spikati me skuadrën e Strugës në Maqedoninë e Veriut…

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...