Kategoria Superiore

Bregu largohet me falenderime nga Skënderbeu, synon të luajë jashtë!

Dejvi Bregu i jep zyrtarisht lamtumirën Skënderbeut pas 2 viteve. Pamundësia për të luajtur në Europë me korçarët e ka detyruar sulmuesin anësor të mbyllë përfundimisht aventurën me bardhekuqtë për të synuar një eksperiencë të re me shumë gjasa jashtë Shqipërisë. Bregu në këto dy sezone ka arritur të realizojë 21 gola me fanellën e Skënderbeut duke fituar edhe një Superkupë Shqipërie e konfirmoi largimin nga korçarët me një postim në profilin e tij zyrtar në Instagram. Ndaj Partizanit Bregu luajti ndeshjen e tij të fundit me fanellën e Skënderbeut duke shënuar golin që vulosi fitoren 4-1. Për 24-vjeçarin vlonjat interesohet edhe Tirana, por dëshira e futbollistit është të luajë jashtë vendit.

“Faleminderit Skënderbeu për këto dy vite emocionuese, edhe pse në pamundësi për të bërë prap histori në Kupat e Europës, ishte një nder dhe kënaqësi shumë e madhe të isha pjesë e këtij klubi model. Mirënjohje ndaj çdo tifozi që më ka mbështetur në ditë të mira dhe të këqija. Besoj se largohem nga Korça duke pasur miq që nuk do i harroj kurrë dhe duke marrë me vete kujtimet më të bukura. Faleminderit me gjithë zemër”, shkruan Dejvi Bregu!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency