Futboll

Vrioni dëmtohet dhe i nënshtrohet operacionit, rikthimi pas disa muajsh

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Giacomo Vrioni ka pësuar një dëmtim në kyçin e këmbës dhe ditēn e sotme do t’i nēnshtrohet një operacioni që do ta mbajë jashtë fushave për disa muaj.

Lajmin e ka dhënë klubi i Juventusit nëpërmjet një komunikate zyrtare, ku theksohet se operacioni është planifikuar për sot dhe se vetëm pas ndërhyrjes do të mund të përcaktohet saktë koha e rikuperimit.

Sulmuesi 22-vjeçar iu bashkua Juventusit U23 në fillim të vitit dhe debutoi me fanellën bardhezi në Serinë A më 1 gusht të këtij viti, ku zëvendësoi argjentinasin Higuain në ndeshjen ndaj Romës.

Këtë sezon Vrioni ka luajtur vetëm pak minuta në ndeshjen ndaj Veronës, por është stërvitur rregullisht nën urdhrat e Pirlos dhe shpesh la qenë nē pankinën e bardhezinjve, duke parë edhe mungesat e shumta në këtë repart.

Giacomo Vrioni ka debutuar me Kombëtaren Shqiptare në vitin 2018 dhe më pas ka veshur shpesh fanellën e Shqipërisë U21, por është ftuar edhe nga Reja në skuadrën e parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency