Futboll

Kimmich i bashkohet belgut De Bruyne në luftën kundër menaxherëve

Në kohën kur Mino Raiola ka ndërmarrë një turne nëpër Europë për të kuptuar se cilat klube janë të gatshme për të bëra çmendurira për klientin e tij, Erling Haaland, disa lojtarë preferojnë t’i përfaqësojnë vetë interesat e tyre. Kevin de Bruyne, mesfushor i Manchester City-t, ra dakord për rinovimin e kontratës me Citizens deri në vitin 2025 pa ndihmën e asnjë përfaqësuesi. Më i fundit që u bashkua me këtë rreth të ngushtë lojtarësh të pavarur është edhe futbollisti i Bayernit, Joshua Kimmich.

Siç zbulohet nga gazeta gjermane “BILD”, futbollisti i kombëtares gjermane ka marrë vendimin që tani e tutje të heqë dorë nga shërbimet e agjencisë së tij, duke preferuar bisedimet e drejtpërdrejta në të ardhmen.

“Është një vendim që unë mora vitin e kaluar,” citohet të ketë thënë Kimmich. Ndryshe nga De Bruyne, i cili u nda me përfaqësuesin e tij Patrick De Koster, pasi u akuzua për pastrim parash dhe falsifikim të dokumenteve, lojtari i Bayernit ka arsye të tjera.

“Kam vendosur të mos përfaqësohem nga askush, por nga vetja ime, sepse dua të mbroj vlerat e mia dhe pikëpamjet e mia edhe më shumë dhe të mbaj lart përgjegjësinë time personale. Jam gjithashtu i bindur mund ta përfaqësoj më mire veten para të tjerëve”, – theksoi Kimmich.

Ish-përfaqësuesit e tij tashmë i kanë filluar bisedimet e para me Bayernin me rastin e rinovimit të kontratës së tij (skadon në 2023), detyrë për të cilën, tani e tutje, do të kujdeset vetë Kimmich.

Qëllimi i Kimmich është të ngjitet në shkallën e pagave të “yjeve” bavarezë si Lewandowski, Müller opo Kapiten Neuer. Ai kërkon të përfitojë një pagë bruto mbi 15 milionë euro në vit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency