Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

262 baste në ndeshje, golashënuesi i Brentford rrezikon pezullim disa mujor nga futbolli

Debutimi i Toney me Anglinë
Debutimi i Toney me Anglinë

Sulmuesi i Brentfordit, Ivan Toney, mund të pezullohet për një periudhë të gjatë kohore, pasi raportohet se u deklarua fajtor për akuza të shumta që lidhen me bastet në futboll.

26-vjeçari po përballet me 262 akuza nga Shoqata e Futbollit (FA) në lidhje me lojërat e fatit në ndeshje, të cilat datojnë në vitin 2017, dhe ai është shpallur fajtor për shumë prej atyre rasteve.

Akuzat u lëshuan në dhjetor dhe thuhet se Toney do të përballet me një seancë dëgjimore në FA ‘menjëherë’, me një pezullim që pritet të vendoset në zbatim para përfundimit të sezonit. Precedenti i vendosur nga rastet që përfshijnë lojtarë si Joey Barton, i cili u dënua për 18 muaj pezullim(reduktuar në 13 muaj) pasi pranoi se kishte vendosur 1260 baste në futboll, do të thotë se Toney ka të ngjarë të presë një pezullim për disa muaj.

Lexo edhe: 

Është raportuar se Toney, 14 golat e të cilit në Premier League këtë sezon e kanë çuar Brentfordin në vendin e nëntë, do pranojë akuzat dhe është i gatshëm të pranojë vendimin e FA.

Detajet zyrtare të çështjes Toney do të zbulohen pas seancës dëgjimore të FA, pas së cilës lojtari ka të ngjarë të lëshojë një deklaratë dhe shkalla e plotë e çdo pezullimi ose ndalimi do të bëhet publike.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...