Kupa e Italise

3 gola në pjesën e parë Romës, Juvja në gjysmëfinale

Roma nuk ia del të bëjë rezistencë përballë Juventusit në çerekfinale të Kupës së Italisë, duke u mposhtur me rezultatin 3-1. Bardhezinjve u mjaftuan 45 minuta në “Allianz Stadium” për të siguruar kualifikimin në gjysmëfinale falë golave të Cristiano Ronaldos, Bentecourit dhe Bonuccit.

Reagimi i skuadrës kryeqytetase në pjesën e dytë ishte i vakët, pasi autogoli i Buffonit pas goditjes spektakolare të Under nga distanca (topi fillimisht u përplas në traversë, pastaj në trupin e Buffonit, duke kaluar vijën fatale) ishte shumë për të ndryshuar rrjedhën e lojës dhe përmbysur shifrat.

Sarri preferoi nga minuta e parë “tredhëmbëshin” Ronaldo-Higuain-Douglas Costa dhe zgjedhjet i dhanë të drejtë, pasi nga bashkëpunimi Higuain-Ronaldo erdhi goli i parë në minutën e 26-të, ndërsa Bentacour dyfishoi në të 38-ën pas një kundërsulmi të shpejtë të bardhezinjve.

Në minutat shtesë të pjesës së parë Douglas Costa gjeti me një krosim perfekt kokën e Bonuccit, i vetmi nga futbollistët bardhezi në pozicion të rregullt.

Juventusi “fluturon” në gjysmëfinale ku do të përplaset me fituesin e çiftit Milan-Torino.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency