Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

3 “rebelët” e pësuan prej alkoolit, Silhavy: Bravo Moldavia, por sonte festojmë ne

Çekia apo Moldavia? Skuadra e dytë e grupit E që do t’i bashkohet Shqipërisë në Euro 2024, do të mësohet sonte pas “finales” në Olomouc.

Vendasit luajnë për dy rezultate, ndërkohë që moldavët, një nga surprizat e këtyre eliminatoreve, kanë fitoren alternativë të vetme.

Trajneri i Çekisë, Jaroslav Silhavy ka larguar nga grumbullimi i ekipit kombëtar tre futbollistë për shkak të thyerjes së Kodit të Sjelljes.

Jakub Brabec, Vladimir Coufal dhe Jan Kuchta e kaluan mbrëmjen e së shtunës duke festuar.

Futbollistët konsumuan alkool deri në orët e para të mëngjesit të së dielës, veprim për të cilin janë përjashtuar nga Kombëtarja.

Lexo edhe:

Kemi besim se të hënën do të hedhim hapin e fundit dhe do të festojmë kualifikimin në Euro 2024. Sigurisht që është surprizë fakti që Polonia mbeti jashtë.

Pasi ata ishin favoritët e mëdhenj të grupit tonë. Moldavia ka bërë shumë mirë, mos të harrojmë që ata i morën 4 pikë polakëve.

Kështu që nuk na pret një ndeshje pa probleme ndaj tyre, por na mjafton edhe barazimi”, u shpreh Silhavy.

Çeki-Moldavi do të transmetohet live në SuperSport 5. Duke nisur prej orës 20:45.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...