Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

300.000 euro për një 13-vjeçar, Bayern mposht konkurrencën e Dortmund dhe Bayer Leverkusen

Një vëzhgim prej një viti e gjysmë i ka mjaftuar klubit të Bayern Munich të firmosë me 13-vjecarin Mike Wisdom. Bavarezët ia kanë dalë të fitojnë konkurrencën me Bajer Leverkusen dhe Borussia Dortmund për djaloshin e talentuar duke qenë se kanë shpenzuar plot 300.000 euro për të, para të cilat kanë mbushur arkën e Borussia Monchengladbach.

Ekspertët e sektorit të të rinjve e cilësojnë Wisdom si një talent të jashtëzakonshëm, teksa ganezi ka aftësinë të përdorë të dyja këmbët pa diferenca mes të majtës dhe të djathtës, ndërsa një tjetër plus janë duelet një për një, ku shpejtësia dhe teknika e 13-vjeçarit është mbresëlënëse.

Kështu, në verë Wisdom do t’i bashkohet ekipit të Bayern U15, teksa futbollisti do të përfitojë 20.000 euro në sezon.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...