Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

300 mijë € gjobë, Bayerni nuk e toleron sulmuesin “rebel”

Drejtuesit e Bayern Munchen kanë gjobitur Sadio Mane me mbi 300 mijë euro për goditjen me grusht ndaj Leroy Sane sipas Sky Sports Germania.

Dy sulmuesit e Thomas Tuchel, debatuan gjatë minutave të fundit të duelit ndaj Manchester City në Champions League.

Shkër**atë e zezë”, iu drejtua lojtari i kombëtares gjermane senegalezit dhe ky i fundit shpërtheu në dhomat e zhveshjes duke e goditur.

Lexo edhe:

Mes lojtarëve u rikthye paqja, të dy kërkuan ndjesë për fjalët dhe veprimet e tyre. Ndërkohë, drejtuesit bavarezë kanë gjobitur Mane.

Jo vetëm kaq, sulmuesi i ardhur nga Liverpooli në merkaton verore nuk u grumbullua për takimin e fundjavës ndaj Hoffenheim.

Ndërkohë, trajneri Tuchel theksoi se Sadio Mane do të jetë i gatshëm për Bayernin në përballjen me Manchester City.

Bavarezët do të tentojnë përmbysjen e humbjes 3-0 në çerekfinalen e parë të luajtur në “Etihad Stadium”.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...