Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Vllaznia gjen pasuesin e Adilit, mbrojtësi pritet sot në Shkodër

Vllaznia vijon përgatitjet për turin e dytë kualifikues të Conference League, teksa trajneri Mirel Josa është në pritje të përforcimeve të tjera, të cilat i ka premtuar edhe presidenti Alban Xhaferi.

Qendra e mbrojtjes është reparti ku shkodranët kanë humbur dy titullarë të sezonit të kaluar, si Adili dhe Diagne, dhe kanë marrë vetëm Dajan Shehin, ndaj klubi po punon prej ditësh për të sjellë një tjetër futbollist.

Së fundi mësohet se është arritur marrëveshja paraprake me mbrojtësin kroat Marko Juriç, i cili pritet të mbërrijë sot në Shkodër për të firmosur kontratën dhe nisur përgatitjet nën urdhrat e Josës.

Juriç është 27 vjeç, numëron eksperienca të shumta kryesisht në futbollin kroat, ku ka veshur edhe fanellën e Lokomotivës së Zagrebit, ndërsa prej dy sezonesh është pjesë e boshnjakëve të Siroki Brijeg.

Mbrojtësi kroat është përballur dy herë me Vllazninë si kundërshtar sezonin e kaluar, kur kuqeblutë eliminuan Shirokin në turin e parë eliminator të Conference League.

Ndërkohë, është caktuar edhe orari i ndeshjes së parë të Vllaznisë ndaj Universitateas, që do të startojë pikërisht më 21:00 të datës 21 korrik, pikërisht në stadiumin “Loro Boriçi”.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...