Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Sulmuesi i talentuar italian drejt Premier Leagues, gati firma me klubin e njohur

WOLVERHAMPTON, ENGLAND - JUNE 11: Degnand Wilfried Gnonto and Gianluca Scamacca of Italy battle for possession with Fikayo Tomori and Kalvin Phillips of England during the UEFA Nations League - League A Group 3 match between England and Italy at Molineux on June 11, 2022 in Wolverhampton, England. This game will be played behind closed doors following on from the Euro 2020 final. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Wilfried Gnonto drejt Premier Leagues. Pas një sezoni si protagonist me zviceranët e Zyrihut dhe debutimit fantastik me përfaqësuesen italiane, sulmuesi i talentuar tërhoqi vëmendjen e shumë klubeve të mëdha europiane.

Megjithatë së fundi, Sky Sport raporton se Leeds United ka bërë hapa konkrete për të firmosur me talentin italian, teksa ka arritur marrëveshjen me këtë të fundit dhe po negocion me klubin e Zyrihut.

Helvetët synojnë të arkëtojnë të paktën 5 milionë euro nga shitja e kartonit të Gnonto, shifër kjo që nuk përbën asnjë problem për Leeds United, ndaj transferimi mund të kompletohet gjatë kësaj jave.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...