Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

35 milionë € dhe një futbollist, Juventusi në sulm për Vlahovic

Dusan Vlahovic është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Arsenali e ndjek prej kohësh dhe po tenton ta transferojë në Londër, por në garën për shërbimet e sulmuesit të Fiorentinës është futur fuqishëm edhe Juventusi.

Bardhezinjtë duan të arrijnë me çdo kusht kualifikimin në Champions League për sezonin e ardhshëm, përndryshe sezoni do të cilësohej katastrofik. Sulmuesi serb pëlqehet nga Max Allegri dhe drejtuesit e “Zonjës” kanë bërë një ofertë për klubin nga Firencen.

35 milionë euro dhe kartonin e Dejan Kulusevskit (u ble 35 milionë euro nga Atalanta), por oferta e Juventusit është larg asaj që ofron Arsenali (68 milionë paund), me klubin londinez që ka gati një rrogë të majme për autorin e 17 golave sezonalë në Serie A.

[quiz-cat id=”297408″]

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...