Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

Jo vetëm Fabregas, Como synon firmën edhe me portierin gafaxhi

Como synon jo vetëm ngjitjen në Serinë A, por edhe afrimin e emrave të njohur në ekip, në mënyrë që të tërheqë edhe vëmendjen e mediave dhe publikut.

Kështu pas Cesc Fabregas, klubi italian ka nisur negociatat me portierin gjerman Loris Karius, i cili është pa kontratë, pasi i ka përfunduar bashkëpunimi me Liverpoolin.

Karius u bë i njohur në finalen e Champions League në 2018-ën ndaj Realit, ku u dhuroi dy gola spanjollëve me gabimet e tij qesharake, ndërsa që atëherë ka përfunduar shpesh në faqet e para të mediave sportive, kryesisht për shkak të gafave.

Megjithatë Karius është gati të riniset nga Como, për të vënë në vend nderin e rij, teksa nëse marrëveshja arrihet, atëherë do të jetë hera e parë që gjermani do të luajë në Itali.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...